18 czerwca 2024 r.
Opisy sekcji
Strona główna » Klub osiedlowy » Opisy sekcji

Program działalności społeczno-kulturalnej Klubu Osiedlowego „PRZEŁOM"

Działalność społeczno – kulturalna Spółdzielni Mieszkaniowej „Przełom” opiera się na pracy Klubu Osiedlowego, który funkcjonuje przy ul. Kopernika 5.

Placówka prowadzi w sposób zorganizowany zajęcia w sekcjach. Znajdą tu u nas stałe miejsce miłośnicy wielu dyscyplin sportu: tenisa stołowego, brydża sportowego, szachów i warcabów 100-polowych, sekcje plastyczna i rękodzieła oraz sekcja fotograficzna. W pracowni komputerowej pomagamy dzieciom i młodzieży z zapoznaniem się z możliwościami komputera.

Klub jest również siedzibą Ogniska TKKF „Albatros” oraz sekcji gier fabularnych RPG ( z ang. role-playing game ).

Klub jest czynny sześć razy w tygodniu od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00 – 20.00 oraz w soboty w godzinach 10.00 – 16.00.


SEKCJE SPORTOWE

TENIS STOŁOWY – instruktor p. Krzysztof Kulka

Sekcja ta działa w poniedziałki w godz. 12.00-18.00 wtorki, piątki i soboty 12.00-16.00, w środy i czwartki w godzinach  12.00–20.00. Co dwa tygodnie w piątki organizowane są turnieje. Prowadzona jest klasyfikacja i lista rankingowa. Dla najlepszych są dyplomy, drobne upominki i medale oraz wytypowanie na zawody zewnętrzne. Tenis stołowy jest doskonałą formą spędzania wolnego czasu, a w Klubie cieszy się zainteresowaniem ponad pięćdziesięciorga dzieci i młodzieży. Dla dzieci i młodzieży do lat 18.

 

WARCABY 100 - POLOWE – instruktor p. Tadeusz Kosobudzki

Sekcja prowadzi zajęcia w poniedziałki w godzinach 18.00 – 20.00.

W zajęciach bierze udział ponad 20 osób w wieku szkoły podstawowej i gimnazjum. Młodzież przygotowuje się do startów w rozgrywkach i imprezach krajowych. Sekcja finansowana jest z budżetu miasta w ramach Klubu MKS „Mazovia”. W ciągu roku odbywa się w Klubie kilka turniejów warcabowych. Wśród członków sekcji są wielokrotni zwycięzcy i medaliści Mistrzostw Polski oraz medaliści Mistrzostw Europy w kategoriach kadet, młodzik i junior. Kilkadziesiąt pucharów i medali z imprez zdobi gablotę naszego Klubu.

Dla dzieci i młodzieży do lat 18.

 

BRYDŻ SPORTOWY – instruktor p. Krzysztof Kulka

Sekcja ta otwarta jest dla wszystkich chętnych, którzy chcą pogłębić swoje umiejętności w zakresie gry w brydża. W zajęciach uczestniczy około 25 osób. Przez cały rok są prowadzone turnieje brydżowe dla wszystkich zainteresowanych. Prowadzona jest klasyfikacja długofalowa, a na zakończenie sezonu najlepsi otrzymają puchary, dyplomy i nagrody. Zajęcia sekcji odbywają się we wtorki w godz. 16.00 – 20.00. W sezonie jest organizowanych około 40 turniejów. Sekcja przeprowadza również Mistrzostwa Miasta w brydżu indywidualnym i parami. Dla osób od 14 lat i starszych.

 

SEKCJE GIER I ZABAW

ZAJĘCIA KOMPUTEROWE – instruktor p. Krzysztof Kulka

Obecnie mamy 6 komputerów z dostępem do Internetu, na których dzieci uczą się na zajęciach zarówno obsługi komputera, jak też mają możność korzystania z gier komputerowych. Komputer oblegany jest przez dzieci przez większość dnia. Mogą poznawać jego tajniki lub powiększać swoją wiedzę. Zajęcia w sekcji komputerowej odbywają się oddzielnie dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Z komputerów korzysta ponad setka dzieci i młodzieży codziennie w godzinach otwarcia Klubu.

 

ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE – instruktor p. Urszula Piwowar

Gry planszowe, zabawy ruchowe, konkursy, quizy, ćwiczenia na spostrzegawczość i wyobraźnię zajęcia plastyczne oraz manualne to podstawa zajęć świetlicowych, które prowadzone są codziennie dla najmłodszych dzieci od wtorku do piątku w godzinach 12.oo-16.oo. Dla dzieci 6 – 12 lat.

 

KLUB FANTASTYKI „GNOM” -  instruktor p. Albert Bakuła

Uczestnicy tej sekcji w przystępny i atrakcyjny sposób mogą poznawać realia epoki średniowiecza, ćwicząc przy tym twórcze rozwiązywanie problemów i rozumienie innych osób oraz umiejętność formułowania własnych myśli. Zajęcia cieszą się dużą popularnością wśród młodzieży licealnej i studenckiej organizowane są przez Klub Fantastyki „Gnom”. Sekcja prowadzi zajęcia w każdy piątek w godzinach 16.00 – 20.00. Dla młodzieży 14 lat i starszej.

 

SEKCJE ARTYSTYCZNE

SEKCJA PLASTYCZNA - Instruktor p. Barbara Szczepanik

Grupa dzieci w wieku lat 5 – 10 rozwija swoje umiejętności artystyczne. Program zajęć obejmuje naukę różnych technik rysowania i zajęć manualnych, ponadto dzieci wykonują gazetki okolicznościowe. Największym powodzeniem cieszy się wykonywanie prac witrażowych o różnej tematyce. Farby doskonale rozwijają wrażliwość artystyczną oraz naturalną potrzebę twórczości niemal każdego dziecka. Prace sekcji zdobią ściany klubu, wieloma z nich zostali obdarowani znani goście odwiedzający Klub. Twórczość dziecięca znajduje uznanie wśród odwiedzających placówkę. Sekcja działa w środy w godz. 16.30 - 19.00. Dla najmłodszych dzieci 6 - 12 lat.

 

SEKCJA DECOUPAGE - instruktor p. Urszula Piwowar

Decoupage umożliwia własnoręczne stworzenie pięknej i oryginalnej dekoracji, która wygląda jak ręcznie malowana. Technika ta polega na efektownym zdobieniu przedmiotów (mebli, skrzynek, doniczek, butelek itp.) poprzez wydzieranie lub wycinanie elementów papierowych (z papierów lub serwetek) i naklejanie ich na wybraną powierzchnię.

Sekcja prac z zakresu rękodzieła jest bardzo popularna wśród dzieci i młodzieży naszego Klubu. Uczestniczący w zajęciach mogą przyjemnie i aktywnie spędzić wolny czas, rozwijając przy tym inwencję twórczą i wyobraźnię. Sekcja ta wykazuje ile nieoczekiwanej radości i satysfakcji może dać działanie twórcze. Pracownia rękodzieła skierowana jest przede wszystkim do uzdolnionych manualnie dzieci i dorosłych. Dodatkową korzyścią z istnienia pracowni jest oryginalny wystrój wnętrza Klubu. Sekcja działała w czwartki w godzinach 16.00 – 19.00. Dla młodzieży 13 lat i starszej.

 

POZOSTAŁE SEKCJE

SEKCJA KULINARNA - opiekun p. Urszula Piwowar

Tematem spotkań jest promowanie nawyków zdrowego żywienia oraz degustacja smacznych potraw. Produkty na działalność sekcji finansowane są ze składek uczestników, dzięki temu dzieci uczą się racjonalnego gospodarowania pieniędzmi. Zwracamy uwagę na estetykę i higienę podanych dań. Sekcja działała w soboty w godzinach 11.00 – 13.00. Bez ograniczeń wiekowych.

 

SEKCJA FOTOGRAFICZNA - opiekun p. Urszula Piwowar, p. Michał Rogala

Na zajęciach młodzież pozna podstawy fotografii, takie jak budowa aparatu, głębia, ostrość i jej zastosowania, fotografia studyjna, fotografia makro.

Fotografie wykonywane przez uczestników sekcji są prezentowane na wystawach fotograficznych wewnętrznych, a najlepsze prace wysyłane są na konkursy. Sekcja będzie działała w soboty w godzinach 13.00 – 15.00.

Bez ograniczeń wiekowych.

 

SEKCJA MODELARSKA - opiekun p. Adam Dąbrowski

Sekcja modelarska ma za zadanie przybliżyć młodym ludziom historię, zainteresować tworzeniem modeli samolotów, czołgów, samochodów oraz makiet zdarzeń historycznych. Pod kierunkiem instruktora modelarstwa uczestnicy mogą sklejać modele z kartonu, sklejki, drewna i plastiku.

W ramach sekcji organizowana jest corocznie wystawa prac modelarskich. Najlepsze prace  biorą udział w wystawach ogólnopolskich i międzynarodowych.

Sekcja działa w soboty w godz. 10.00 - 13.00.

Bez ograniczeń wiekowych.

zaloguj się do
Ważne telefony
Sekretariat
  • tel/fax 25 758 50 11
Warsztat - zgłoszenia awarii czynny:
  • pn - pt w godzinach pracy 7:00 - 21:00
  • 25 758 22 07
Numery wewnętrzne
  • 15, 18 - Administratorzy
  • 16 - Sekcja techniczna
  • 17 - Kierownik Adm.
  • 19 - Rozlicze. mediów
  • 23 - Czynsze
  • 26 - Dział członkowski
  • 27 - Kierownik Tech.
Klub osiedlowy
Odwiedź nas na
Newsletter