18 lipca 2024 r.
III Wystawa i Konkurs Modelarski - relacja
Strona główna » Klub osiedlowy » Wystawa Modelarska » III Wystawa i Konkurs Modelarski - relacja

W dniach 28-29 stycznia 2017 r. po raz kolejny odbyła się Wystawa i Konkurs Modelarski organizowana przez naszą Spółdzielnię oraz istniejący przy klubie osiedlowym Spółdzielni klub modelarski „Sęp” pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Marcina Jakubowskiego.

Dwie poprzednie edycje odbyły się w w/w klubie przy ul. Kopernika 5, jednak z uwagi na bardzo dużą frekwencję w latach ubiegłych, w roku bieżącym gościnnie salę udostępnił Zespół Szkół Miejskich nr 1 przy ul. Kopernika 9, której warunki pozwoliły pomieścić o wiele większe grono gości oraz prezentowanych na imprezie miniatur.

Wystawa rozpoczęła się w sobotę o godzinie 10.00, ale już wcześniej dzięki rejestracji elektronicznej organizatorzy otrzymali zgłoszenia 300 modeli, a więc zapowiadał się nowy rekord, i rzeczywiście w konkursie uczestniczyło ich 555. Z różnych zakątków Polski przybyło 137 uczestników, ale również swą obecnością zaszczycili nas goście z Litwy nadając tym samym naszej imprezie po raz pierwszy status międzynarodowej.

Dla zwiedzających wystawę przygotowaliśmy szereg atrakcji, które cieszyły się dużym zainteresowaniem, a były to m.in. wycieczka do 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego, plenerowy pokaz sprzętu wojskowego Grupy Militarnej Pilica, wystawa sprzętu m.in. armaty p. panc Bofors przez w pełni umundurowanych członków Grupy Rekonstrukcyjnej Towarzystwa Pamięci 7 Pułku Ułanów Lubelskich z Mińska Mazowieckiego i nawiązująca do walk z września 1939 r. w pełni sprawna  tankietka TKS – dzieło Biura Rekonstrukcyjno-Technologicznego Zabytkowej Inżynierii Pojazdowej z Ptaków również z obsługą w mundurach z epoki. Na powracających z wycieczki oraz wszystkich zziębniętych (to przecież środek zimy) czekała gorąca grochówka, według opinii spożywających przepyszna.

Podczas imprezy dzięki towarzyszącej jej giełdzie zawansowani modelarze mogli uzupełnić swoje zasoby modelarskie, a początkujący, zainspirowani wystawionymi replikami, zakupić swój pierwszy model rozpoczynający przygodę z tym hobby.

Wszystko to stanowiło jednak tylko bardzo miły dodatek do najważniejszej części imprezy, wystawionych na stołach ponad 550 modeli konkurujących w poszczególnych kategoriach. Zwiedzający mogli obejrzeć modele samolotów, śmigłowców, samochodów, okrętów, budynków, figur, dioram i broni pancernej .

W niedzielę punktualnie o godzinie 14.00 rozpoczęła się ceremonia zakończenia wystawy. Głos zabrała Prezes SM „Przełom” Izabela Krupa, która podziękowała burmistrzowi Mińska Mazowieckiego Marcinowi Jakubowskiemu za objęcie imprezy swym honorowym patronatem, dyrektorowi ZSM nr 1 Tomaszowi Ciechańskiemu za udostępnienie sali, sponsorom oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację tego przedsięwzięcia. Następnie przystąpiono do wręczania nagród dla wyróżnionych w poszczególnych klasach modeli i kategoriach wiekowych oraz nagród specjalnych ( wyniki poniżej).W czynności tej prezes Krupę dzielnie wspomagała Zastępca Prezesa ds. GZM Lucyna Jolanta Oklesińska.

W następnej kolejności wręczone zostały nagrody główne które otrzymali :

- Puchar Zastępcy Prezesa Zarządu ds. Ekonomicznych za najładniejszy model kartonowy Tomasz Guz z KM-MINI Krasnystaw za okręt ORP Metalowiec.

-Puchar Zastępcy Prezesa Zarządu ds. GZM za najładniejszy model plastikowy Oleg Chesnokov z WMC Lithuania za model McLaren F1

-Puchar Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki Marcina Jakubowskiego Grand Prix Publiczności, Andrzej Godlewski z Warszawy za dioramę „Dzikie Gęsi” wybraną w wyniku głosowania przez odwiedzających wystawę.

-Puchar Prezesa Zarządu i zarazem  Grand Prix, Artur Stańczyk z Warszawy za Bazę Remontową.

Na zakończenie wylosowano spośród osób, które oddały swoje głosy na najładniejszy model wystawy 3 nagrody rzeczowe.

Celem wystawy była popularyzacja modelarstwa, zainteresowań technicznych i historycznych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, promowanie aktywnej formy spędzania wolnego czasu, co sądząc po licznym gronie odwiedzających udało się spełnić.

 

Ps. Prosimy Gabrielę Zagórską oraz Jakuba Gałązkę o kontakt z Biurem Spółdzielni w celu odebrania nagród rzeczowych.

 

Więcej fotorelacji na naszym profilu na facebook, zapraszamy!

zaloguj się do
Ważne telefony
Sekretariat
  • tel/fax 25 758 50 11
Warsztat - zgłoszenia awarii czynny:
  • pn - pt w godzinach pracy 7:00 - 21:00
  • 25 758 22 07
Numery wewnętrzne
  • 15, 18 - Administratorzy
  • 16 - Sekcja techniczna
  • 17 - Kierownik Adm.
  • 19 - Rozlicze. mediów
  • 23 - Czynsze
  • 26 - Dział członkowski
  • 27 - Kierownik Tech.
Klub osiedlowy
Odwiedź nas na
Newsletter