65-lecie Spółdzielni Mieszkaniowej Przełom

Rok 2023 to dla Spółdzielni Mieszkaniowej Przełom rok jubileuszowy. Spółdzielnia Mieszkaniowa Przełom powstała w 1958 roku z inicjatywy pracowników Oddziału Narodowego Banku Polskiego i Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. Osobowość prawną Spółdzielnia uzyskała  21 listopada 1958 roku i z tą datą rozpoczęła działalność. Na przełomie roku 1958 i 59 zasiedliła pierwszy budynek a w 1962 roku posiadała już 4 budynki i były to Błonie 14, 12, Warszawska 80 i Okrzei 29 – pierwsze spółdzielcze budynki. W późniejszych latach w związku z ogromnymi potrzebami mieszkaniowymi w tamtych czasach nastąpił etap szybkiego rozwoju Spółdzielni która budowała budynki mieszkalne, mieszkalno-usługowe, usługowe, powstał również klub osiedlowy, który do dziś prowadzi działalność społeczno-kulturalną. Owocem 65 letniej działalności Spółdzielni jest prawie 4000 lokali mieszkalnych i usługowych, które mieszczą się w 110 budynkach i dają przysłowiowy dach nad głową ponad 7 tysiącom mieszkańców.

Z okazji jubileuszu życzymy wszystkim mieszkańcom,  działaczom spółdzielczym, członkom Rad Nadzorczych pracownikom, pracownikom emerytom, przedstawicielom wszystkich instytucji i firm współpracującym ze Spółdzielnią zdrowia, wszelkiej pomyślności, oraz sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym.

Mieszkańcom Spółdzielni serdecznie życzymy również aby przez kolejne dziesięciolecia mieszkało im się bezpiecznie, wygodnie oraz żeby ich Spółdzielnia, którą współtworzą dalej rozwijała się i była skuteczna w działaniu.

Aby zaakcentować te obchody i przybliżyć mieszkańcom co w kwestii spółdzielczych budynków działo się na przestrzeni tych 65 lat, w Klubie osiedlowym przy ul. Kopernika 5 w dniach 21-30 listopada br., w godzinach 12.00 -20.00 dostępna jest dla wszystkich zainteresowanych wystawa fotograficzna „Spółdzielnia wczoraj i dziś”. Serdecznie zapraszamy !!!

Z okazji jubileuszu przedstawiamy Państwu specjalnie przygotowany na tę okazję film o Spółdzielni, który jest dostępny pod zamieszczonym linkiem.